Vaj Hudhre

500 lekë

Kodi: MERJA036
Siguri Maksimale
Transport
Express
Cilësi e
Garantuar

DOBITË E VAJIT TË HUDHRËS

Vaji i hudhrës është jashtëzakonisht i dobishëm në shume semundje.

Mund te ndihmoje ne problemet qe lidhen me sistemin kardiovaskular, si ndihmon ne uljen e tensionit e yndyrnave ne gjak.

Permireson sistemin imunitar- ka efekte positive ne forcimin e sistemit imunitar, ka efekte antibakteriale e antivirale.

Keshillohet te perdoret nga individet qe kane diabet.

Ka efekte antibakteriale e ndihmon ne largimin e akenve.

Ka veti antioksidante.

Ndihmon ne luftimin e osteoporozes. 

Mund te nidhmoje ne largimin e paraziteve ne zorre.

Përbërësit kimike: Vaji i hudhrës është mjaft i pasur me minerale, përbërës esencialë dhe vitamina, si fosfor, mangan, magnez, hekur, bakër, kalcium, squfur, vitaminat, C, B1, B2 dhe A.

 

Përdorimi i sygjeruar: Vaji i hudhrës nuk ka erën e rëndë të hudhrës. Ai rekomandohet të konsumohet një lugë kafe në mëngjes dhe në mbrëmje.

Vaji i hudhrës mund të përzihet me vajra të tjera, si vaji i arrës së kokosit, vaji i ullirit, etj.,  apo me lëngje, si lëngje frutash, kos, qumësht etj.

Për përdorim të jashtëm, masazhohet vendi me disa pika vaj hudhre. 

 

Bëni një Vlerësimi

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i