Vaj Kungulli

1,000 lekë

Kodi: MERJA047
Siguri Maksimale
Transport
Express
Cilësi e
Garantuar

VAJ KUNGULLI 

DOBITE E VAJIT TE FARAVE TË KUNGULLIT 

 

  • Përmban fitosterol që është shumë i efektshëm në reduktimin e niveleve të kolesterolit të keq (LDL).
  • Ndihmon ne reduktimin e madhesise se prostates. Dhe ndihmon ne parandalimin e rritjes se saj.
  • Mbron sistemin e qarkullimit të gjakut dhe lehtëson ereksionin duke shtrirë enët e gjakut.
  • Mineralet e shëndetshme, vitaminat dhe acidet yndyrore të gjëndura në vajin e farave të kungullit ndihmojnë në uljen e rrezikut të formimit të qelizave kanceroze.
  • Vaji i farave të kungullit parandalon formimin e gurëve në veshka dhe redukton formimin e osteoklazës.
  • Vaji i farave të kungullit përmban zeaksatinë që është një antioksidant i familjes së karotenoideve dhe ndihmon retinën e syrit nga rrezet UV dhe nga dëmet e dritës blu.
  • Mund te perdoret per te ndihmuar pastrimin e zorreve nga shiriti dhe parazitët e tjerë.

 

Përdorimet e vajit të farave të kungullit: 

  • Mund të shtohet në salca dhe ushqime të ndryshme.
  •  Mund të aplikohet direkt në lëkurë për masazh.

Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit. 

Bëni një Vlerësimi

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i