Livando

100 lekë

Kodi: Merja0258
Natyrale
Cilësi Maksimale
Made in Albania

Livando 
*Lavandula officinalis*

Përmban acetat linalili, tanine, fitoncide që qetësojnë sistemin nervor qendror duke ndihmuar në trajtimin e migrenës, pagjumësisë, ankthit dhe çrregullimeve të depresionit.

Ka veprim të njëtë me benzodiazepinat që rrisin aktivitetin e acidit gama aminobutirik në amigdalë. Aromaterapia nëpërmjet vajit të kësaj bime rrit shpejtësinë e veprimeve matematikore.

Ka veti antispazmatike në traktin tretës si dhe ka veti antimikrobike.

Qetëson ngërcet e stomakut dhe zorrëve, si dhe rregulon veprimtarinë e zorrëve.

Ndalon kruajtjen dhe redukton enjtjen nga pickimi i insekteve. Lehtëson simptomat e alergjisë.

 

Përdorimi: Në 3 gota ujë, zieni për 2 minuta, 2 lugë gjelle me bimën. Çaji konsumohet gjatë ditës.

Përdorimi i çajit nuk ka efekte anësore. Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit.

Pesha: 60 gr. 

Bëni një Vlerësimi

Produkte të sugjeruara

Zbuloni Produkte Inovative & Unike

Produkte Natyrale të prodhuara me Krenari në Shqipëri!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i