Fara liri

100 lekë

Kodi: Merja401
Siguri Maksimale
Transport
Express
Cilësi e
Garantuar

Fara liri - Linum usitatissimum

Farat e lirit janë një super ushqim për të marrë acidet yndyrore të shëndetshme çdo ditë.

Përmban acidet linoleik, linolenik, palmitik, oleik, të gjitha këto janë acide të shëndetshme për zemrën dhe uljen e kolesterolit.

Farat e lirit këshillohen të përdoren nga individë me ulçër, tension të lartë, probleme me zemrën, enë të dobëta gjaku, probleme me kapsllikun dhe tretjen.

Përmbajnë shumë fibra dhe shumë pak karbohidrate (>1%), përmbajnë shumë vitamina si niacin e tokoferole, dhe minerale si kalcium, magnez dhe fosfor.

Mund të ketë veti antioksidante dhe anti inflamatore.

Ndihmojnë në pastrimin e sistemit të tretjes, kanë efekt mbrojtës kundër paralizës dhe kancerit, janë të dobishme për memorien.

Përdorimi: Konsumohen në mëngjes, me pak kos dhe me fara të tjera.

Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit. 

Bëni një Vlerësimi

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i