Borzilok

50 lekë

Kodi: MERJA031
Natyrale
Cilësi Maksimale
Made in Albania

Borzilok 
*Ocimum basilicum*

Borziloku përdoret si erëz kuzhine, por vlerat e tij nuk mbarojnë këtu. 

Përmban flavanoide me nivele të larta të beta karotenit, vitaminës A, luteinës, zeaksanthinës, si dhe minerale si hekuri, kalciumi, kaliumi , mangani, bakri, zinku dhe magnezi.

Ka veti inflamatore në sajë të pranisë së eugenolit dhe përbën një kurë të mirë për artritin dhe inflamacionet e zorrëve. Trajton çrregullimet e tretjes dhe neurologjike.

Ka veti kardioprotektive që do të thotë që është parandalues I sëmundjeve të gjakut.

Trajton: nauzen, dhimbjen e kokës, kollën, temperaturën.

Ul ngërçet artikulare dhe ndihmon në forcimin e aktivitetit lokomotor.

Paraqet veti antitoksike për veshkat dhe mushkritë.

Ndihmon në forcimin e kujtesës, largon ankthin dhe stresin.  

Përdorimi i borzilokut nuk ka efekte anësore. Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit. 


Sasia: 45 gr.

Bëni një Vlerësimi

Produkte të sugjeruara

Zbuloni Produkte Inovative & Unike

Produkte Natyrale të prodhuara me Krenari në Shqipëri!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i