Vaj Kokosi

800 lekë

Kodi: merja037
Natyrale
Cilësi Maksimale
Made in Albania

VAJ KOKOSI

PESHA NETO 200ml

PRODHUAR NË SHQIPËRI

 

VETITË:

Kokosi është një burim ushqimor shumë i rëndësishëm. Kokosi është i pasur me fibra,vitamina e minerale, klasifikuar si ushqim funksional, pasi ka shumë efekte pozitive në organizëm dhe në lëkurë.

Vaji kokosit është një antioksidant i fuqishëm, redukton peshën trupore dhe shkrin yndyrnat, përmirëson metabolizmin si dhe forcon sistemin imunitar.
Redukton kolesterolin dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Hidraton lëkurën, stimulon rritjen e flokëve dhe ndihmon në rastet e skalpit të thatë.
Përdorimi i vajit u jep shkëlqim e butësi flokëve tuaj.

Redukton acarimet e skuqjet e lëkurës, pas depilimit.

 

PËRDORIMI I VAJIT TË KOKOSIT:

Rekomandohet të përdoren 1-2 lugë çaji në ditë.

Zbutës/hidratues për lëkurën- Aplikojeni vajin në trup, pas depilimit.

Përdorimi tek flokët- Aplikojeni vajin nga rrënjet në gjatësinë e flokut, lajeni atë si zakonisht pas 2-3 orësh.

Për lëkurën e bebeve- Nëse fëmija juaj ka acarime lëkure, aplikoni direkt në lëkurën e tij 1 herë në ditë.

 

 

100% VAJ NATYRAL I PASTËR

 

KUJDES!

Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit.

Ndaloni përdorim në rast alergjie apo reaksioni.

Bëni një Vlerësimi

Produkte të sugjeruara

Zbuloni Produkte Inovative & Unike

Produkte Natyrale të prodhuara me Krenari në Shqipëri!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i