Vaj arre (per konsum)

1,000 lekë

Kodi: Merja999
Siguri Maksimale
Transport
Express
Cilësi e
Garantuar

Vaji i Arrës është i pasur me Omega 3, i pasur me vitamina B1, B2, B3 si dhe me vitaminë E dhe vitaminë C.

 • - Ul kolesterolin, redukton nivelin e triglicerideve. I pasur me selenium, fosfor, magnez, zink, hekur dhe kalcium.
 • Përdoret si vaj plazhi dhe është ekstremisht i shëndetshëm për lëkurën, e nxin atë pa u djegur.
 • - Ndihmon në parandalimin e tumoreve malinje;
 • - Ka përmbajtje antibakteriale dhe antiinflamatore.
 • - Ka shije delikate dhe aromë të këndshme. Përdoret direkt mbi sallata të ndryshme, peshk apo mish në zgarë. Nuk rekomandohet për skuqje sepse i humbasin vlerat ushqyese.
 • - Vaji i arrës ka gjetur përdorim të gjerë në mjaft sëmundje. Ai ka veti antihelmuese (lufton shiritin dhe krimbat që parazitojnë në zorrë).
 • - Përdoret me sukses për kurimin e kallove limvadeniteve, tiroideve dhe apceseve, madje edhe atyre kronike. Për këtë qëllim vaji merret nga goja, ndërsa për sëmundjet e lëkurës përdoret nga jashtë.
 • - Vaji i arrës përmban jod që është parësor për mirëfunksionimin e gjëndrës së tiroideve dhe për eliminimin e sëmundjeve të tiroideve.
 • - Me vaj arre kurohen të gjitha plagët që mbledhin qelb, rigjeneruese e antinflamatore
 • -Ndalon ekzemen: 2 luge çaji në ditë me vaj arre ndihmojnë personat që vuajnë nga sëmundja ekzemës;
 • - Ka efekt shumë pozitiv kundër rrudhave.

 

Përdorimi: Për flokët, lyhen flokët me vajin nga rrënja deri në maja. Për të pirë përdoret 2x1 lugë kafe në ditë.

 

Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit. 

Bëni një Vlerësimi

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i